PRESS NOTES

"IDŹ PRZODEM, BRACIE" nowy serial Opus TV.
Jesienią premiera na platformie NETFLIX.
Gazeta.pl/ View more
Nominacje do Europejskich Nagród Filmowych
Film Pawła Pawlikowskiego w Sewilli rozbił bank i zgarnął pięć nagród na gali Europejskich Nagród Filmowych! Teraz czekamy na Oskara
Miasto Łódź/ view more
Nominacje do Oscara
Wielki sukces "Zimnej wojny" w reż. Pawła Pawlikowskiego! Film jest nominowany do Oscara w trzech kategoriach. Obraz ma szansę na statuetki w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", "najlepszy reżyser" i "najlepsze zdjęcia". Laureatów Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej poznamy 24 lutego.
RMF24/ view more
Opus Film nie zwalnia tempa. To już jego czwarte podejście do Oscara.
"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego została polskim kandydatem do Oscara. To czwarte podejście Opus Filmu do nagrody Amerykańskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Wyborcza Łódź/ view more
"Złote Lwy" dla "Zimnej wojny"!
Po Festiwalu Filmowym w Gdyni. Współpraca Pawlikowski - Puszczyńska - Opus Film jest dla Łodzi filmowej nie do przecenienia. Czas ich docenić
Gazeta Wyborcza / view more
„Zimna wojna” polskim kandydatem do Oscara
Polskim kandydatem do Oscara w kategorii filmu nieangielskojęzycznego będzie w tym roku obraz Pawła Pawlikowskiego, który miał premierę podczas festiwalu filmowego w Cannes.
Rzeczpospolita/ view more
Piotr Dzięcioł: magiczny realizm odróżnia „Kruka. Szepty słychać po zmroku” od polskich seriali premium ostatnich lat (wywiad)
- Nie poszedłbym ze scenariuszem „Kruka. Szepty słychać po zmroku” do TVP, Polsatu i TVN, bo zależy im, aby ich programy i seriale oglądało jak najwięcej widzów. Wiedziałem, że muszę iść z tym projektem do stacji premium typu Canal+, HBO czy Showmax, które nie ścigają się na oglądalność.
Wirtualnemedia.pl/ view more
Aleksandra Bielska przejmuje obowiązki Juliana Dworaka w Opus Film.
Julian Dworak z Opus Film został dyrektorem nowo powstałego Klubu Producentów Reklamowych. W związku z tym jego dotychczasowe obowiązki przejęła Aleksandra Bielska.
Marketing przy kawie/ view more
Film o Piotrkowie Adama Guzińskiego już po premierze.
Film o Piotrkowie Adama Guzińskiego. Jak wyglądało jego nagrywanie? Podczas czwartkowej, 28 grudnia, premiery w kinie Helios gościem był reżyser, Adam Guziński oraz przedstawiciel producenta - firmy Opus Film - Marcin Pośpiech.
Nasze Miasto / view more
Opus Film kręci serial dla Canal+.
Canal+ przygotowuje nowy serial. "Kruk. Szepty słychać po zmroku" będzie mrocznym thrillerem rozgrywającym się na Podlasiu.
Gazeta Wyborcza Łódź/ view more
Łódź Miastem Filmu UNESCO!
Łódź dołączyła do miast kreatywnych UNESCO. To nie tylko ogromny prestiż, ale też duże zobowiązanie.
Gazeta Wyborcza
Watch the Trailer for Urszula Antoniak’s ‘Beyond Words’ (EXCLUSIVE)
The writer-director’s immigration drama bows at next week's Toronto Festival before heading for main competition at San Sebastián.
Variety / view more
"Ultraviolet". Nowy serial AXN powstanie w Łodzi. Realizatorem Opus TV
Sony Pictures Television rozpoczyna zdjęcia do nowego serialu. "Ultraviolet" w całości będzie kręcony w Łodzi. Za jego realizację odpowiada Opus TV.
Wyborcza Łódź/ view more
Od studiów prawniczych do Oscara
Piotr Dzięcioł, żeby móc robić filmy, najpierw musiał skończyć prawo. Warto było się poświęcić. Jego Opus Film ma na koncie już prawie 30 produkcji, w tym nagrodzoną Oscarem "Idę".
Gazeta Wyborcza/ view more
Ranking wpływowych ludzi w kulturze
Ranking wpływowych ludzi w kulturze. Rządzą rządzący. Prezentujemy kolejny ranking postaci mających dziś kluczowe znaczenie dla kulturalnej oferty w Polsce. Czuć zmianę. Na miejscu 16. Piotr Dzięcioł, prezes Opus Film.
Polityka / view more
Kryształowe Jabłko dla „Wspomnienia lata” na festiwalu Orlen Cinergia
Film „Wspomnienie lata” w reż. Adama Guzińskiego został uznany za najlepszy debiut polski 21. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia, które zakończyło się w piątek w Łodzi.
TVP Info/ view more
Światowa premiera "True Crimes” podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego
Długo oczekiwany obraz greckiego reżysera Alexandrosa Avranasa „True Crimes” / „Prawdziwe Zbrodnie” z Jimem Carrey w roli głównej doczekał się światowej premiery. Film, który jest amerykańsko – polską koprodukcją zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w sekcji pokazy specjalne.
Tele Magazyn / view more
Zakończyły się zdjęcia filmu Pawła Borowskiego „Ja teraz kłamię”
15 września padł ostatni klaps na planie filmu Pawła Borowskiego - "Ja teraz kłamię" ("I am Lying Now"). W głównych rolach zobaczymy m.in. Agatę Buzek, Maję Ostaszewską i Joannę Kulig.
WIRTUALNE MEDIA/ view more
Lepsi od von Triera. Koniec zdjęć do filmu z Chyrą i Gierszałem
"Pomiędzy Słowami" to film o emigracji. W rolach głównych wystąpili Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. Powstawał m.in. w Łodzi. - Zrobiliśmy naprawdę dobry film - mówi Piotr Dzięcioł, producent, założyciel i prezes łódzkiego Opus Film.
GAZETA WYBORCZA/ view more
Głos pokolenia Millennialsów w nowym spocie Desperados zrealizowanym przez Opus Film
Desperados, znany z odważnej i niestandardowej komunikacji, rozpoczyna nową kampanię telewizyjną. Pełen autentyzmu i dokumentalnej szczerości spot „Wynalazcy” zaskakuje wizualną i stylistyczną odmiennością.
Wirtualne Media / VIEW MORE
Producenci Opus Film Jarek Parzyjagła i Julian Dworak w RMF Classic
Jeśli chcecie posłuchać o filmach, których twórcy mają tylko 30 sekund, aby przyciągnąć widza. To zapraszamy! W świat reklamowy wprowadzą Was producenci Opus Film - Jarek Parzyjagła i Julian Dworak.
RMF CLASSIC/ LISTEN PODCAST
Laureaci konkursu Kampania Społeczna Roku 2015
Zrealizowana przez Opus Film kampania Alivia "Chwile życia" zdobyła wyróżnienie w Konkursie "Kampania Społeczna Roku 2015" w kategorii o Tematyce Zdrowotnej. Oceniający zwrócili uwagę na trafnie sformułowany insight oraz oryginalną, przekonującą argumentację.
Marketing przy Kawie/ view more
Piotr Dzięcioł z Opus Film: nasz cel to robienie dobrych filmów
Z Piotrem Dzięciołem, producentem filmowym, prezesem łódzkiego studia Opus Film, rozmawia Łukasz Kaczyński.
Dziennik Łódźki/ view more
Kamień Milowy Forbesa
Piotr Dzięcioł został odznaczony nagrodą "Kamień Milowy Forbesa" w kategorii człowiek kultury.
Gazeta Wyborcza/ view more
Nagroda Super Wiktoria
Album Laureatów Wiktoria 2015 - nagrody będącej potwierdzeniem świadczenia usług najwyższej jakości.
Bliskie Spotkania z Ewą Puszczyńską!
Polecamy tę długą, filmową rozmowę o pasjonujących scenariuszach, niezwykłych spotkaniach i szczęściu. O tym, co Oscar zmienia w polskim kinie. I o najbardziej tajemniczym filmowym zawodzie – zawodzie producenta.
RMF Classic/ view more
Piotr Dzięcioł z prestiżową Nagrodą Border Gate Award 2015
Prezes Opus Film, Piotr Dzięcioł odebrał nagrodę Border Gate Award przyznawaną wybitnym osobowościom europejskiego kina w obszarze produkcji filmowej.
Wirtualne Media / View more
Producentka "Idy": do filmu przyszłam z ulicy
Firma Opus Film potrzebowała tłumacza. Sprawdziłam się w tej roli, a z czasem zostałam producentem reklam. Kiedy miałam już dosyć, akurat nadarzyła się okazja pracy przy filmach fabularnych - mówi Ewa Puszczyńska.
POLSKIE RADIO/ LISTEN PODCAST
Interview with producer Ewa Puszczynska
Ewa Puszczynska bringing cinema to a whole new level.
European Women's Audiovisual Network - EWA/ Viev more
Oscarowy producent
Piotr Dzięcioł to producent filmowy z misją. Wie, jak zarabiać pieniądze na filmach, kręcić reklamówki czy kasowe przeboje, ale woli wspierać niszowe kino autorskie. Hollywoodzki Oscar dla wyprodukowanej w jego studiu „Idy” potwierdza, że w biznesie warto się trzymać swoich upodobań.
FORBES/ View more
Producentka "Idy" Ewa Puszczyńska: Do filmu weszłam z ulicy.
Mam nadzieję, że mnie lubią, ale nie poświęcę dobra filmu dla sympatii. Bardzo pilnuję, by nie zaprzyjaźniać się zbyt blisko, bo wtedy trudniej jest wymagać. Ale nigdy nie krzyczę na planie. Jak muszę krzyknąć, to idę do biura.
Wysokie Obcasy/ Viev more
"Dobre filmy poznaje się po tym, że wywołują dyskusję"
Chcieliśmy bardzo podziękować i pogratulować tak pięknych, wspaniałych efektów, wysiłków, talentu i zabiegów, by polski film rozsławić, pokazać jego ciekawe oblicze - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z twórcami "Idy", "Naszej klątwy" i "Joanny".
TVN24/ Viev more
Producenci "Idy" wrócili do Polski
Ewa Puszczyńska i Piotr Dzięcioł producenci oscarowej "Idy" z łódzkiego studia Opus Film, wrócili do Polski. Na warszawskim lotnisku im. Chopina witało ich kilkadziesiąt osób.
TVP Łódź/ Viev more
Oscary 2015. Producent "Idy": czuję się jak zwycięzca
Czuję się jak zwycięzca, jak winner - tak po otrzymaniu Oscara dla "Idy" mówił na żywo z Hollywood w radiowej Jedynce producent filmu, Piotr Dzięcioł. Po raz pierwszy w historii polski obraz dostał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Polskie Radio/ Viev more
"Ida" z nagrodą Goya. Najlepszy Film Europejski!
Kolejna nagroda dla "Idy" wyprodukowanej przez łódzkie studio Opus Film, tym razem została wyróżniona nagrodą Goya w kategorii Najlepszy Film Europejski.
GAZETA WYBORCZA/ Viev more
Agata Kulesza i Piotr Dzięcioł o "Idzie"
W studiu DDTVN o promocji w USA, szansach "Idy" na nagrodę i jej najgroźniejszych konkurentach w wyścigu po Oscara rozmawialiśmy z producentem filmu Piotrem Dzięciołem.
Dzień Dobry TVN/ Viev more
Oscars: Poland Celebrates Five Oscar Nominations
Polish filmmakers were celebrating Thursday after gaining five Oscar nominations. 'Ida' by Pawel Pawlikowski has two of five Polish Oscar nominations.
Hollywood Reporter/ Viev more
Producentka "Idy": z każdą nagrodą nasze oczekiwania rosną
W styczniu, w krótkim okresie czasu, czeka nas wiele ekscytujących wydarzeń. Jestem dumna, ale jednocześnie boję się rozczarowania – mówi w Jedynce Ewa Puszczyńska.
PROGRAM 1 POLSKIE RADIO/ LISTEN PODCAST
Złote Globy 2015: "Ida" nominowana!
"Ida" Pawła Pawlikowskiego ma nominację do Złotego Globu dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. A w kategorii najlepszy film roku znalazły się: "Boyhood", "Foxcatcher", "Gra tajemnic", "Niezłomny" i "Teoria wszystkiego". Najwięcej, bo aż siedem nominacji, dostała komedia "Birdman" Alejandra Gonzáleza Inárritu.
GAZETA WYBORCZA/ VIEW MORE
"Ida" uhonorowana LUX Prize - nagrodą Parlamentu Europejskiego
"Ida" Pawła Pawlikowskiego zdobyła w środę tegoroczną nagrodę LUX Prize Parlamentu Europejskiego za zachęcanie w szczególny sposób do dyskusji o wartościach istotnych dla Unii Europejskiej.
POLSKA THE TIMES/ VIEW MORE
Piotr Dzięcioł ocenia szanse "Idy"
"Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, a wyprodukowana przez łódzki Opus Film, konsekwentnie od ponad roku przywozi nagrody z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Czy ma szansę również na te największe laury?
RADIO ŁÓDŹ/ LISTEN PODCAST
"Ida" kandydatem do Oscara. Film łódzkiego studia może powalczyć o więcej niż jedną statuetkę
Wyprodukowana przez łódzki Opus Film "Ida" jednogłośnie polskim kandydatem do Oscara. Być może "Ida" powalczy o statuetkę nie tylko w kategorii Najlepszy Film Nieanglozjęzyczny...
DZIENNIK ŁÓDZKI/ VIEW MORE
"Ida" z Europejską Nagrodą Filmową za 2014 r. I deszczem innych nagród!
Film Pawła Pawlikowskiego europejskim filmem roku, zdobył także nagrody za scenariusz, reżyserię, zdjęcia oraz nagrodę publiczności
GAZETA WYBORCZA/ VIEW MORE
Piotr Dzięcioł: Wierzymy w sukces "Idy"
"Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara. Producent filmu, Piotr Dzięcioł wierzy, że łódzka produkcja może powalczyć o największy laur światowej kinematografii.
RADIO ŁÓDŹ/ LISTEN PODCAST
Opus chce walczyć o Oskara w głównej kategorii
"Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego została polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Piotr Dzięcioł, szef Opus Filmu, zapowiada zgłoszenie "Idy" w głównej kategorii The Best Picture. - Ponieważ film jest w dystrybucji amerykańskiej, mamy do tego prawo - mówi Dzięcioł.
Gazeta.pl/ View more
Ida” w drodze po Oscara
„Ida” Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Komisja oscarowa, działająca przy Ministerstwie Kultury, nie miała żadnych wątpliwości, że to właśnie ten obraz najlepiej będzie reprezentować polską kinematografię.
PolskieRadio 24L/ Listen podcast
Poland rising
The film industry in Poland is going from strength to strength, thanks to its strong infrastructure, healthy pot of funding and increasingly international outlook, as Martin Blaney reports.
Screen International
Łukasz Dzięcioł - kocham energię planu
Gościem zajęć Łukasza Maciejewskiego dla III roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi był Łukasz Dzięcioł, producent filmowy, wiceprezes Opus Filmu.
filmschool.pl/ View more
Piotr Dzięcioł
Producent filmowy Piotr Dzięcioł ocenia polską branżę filmową.
Radio dla Ciebie / Między innymi Betlejewski/ Listen podcast
Kino prowincjonalne
Sukces "Idy" na europejskich ekranach pokazał - przez kontrast- ile na co dzień znaczy polska kinematografia. W ciągu 10 lat do szerszego obiegu kinowego udało się przebić tylko kilku naszym tytułom.
Polityka
Łukasz Dzięcioł
Łukasz Dzięcioł - nie da się nauczyć być producentem, jeśli się w tym nie uczestniczy.
Czwórka Polskiego Radia / Stacja Kultura/ Listen podcast
Piotr Dzięcioł - wywiad o filmie "Ida"
Chcąc realizować kino ambitne, artystyczne, można jedynie próbować znaleźć na nie środki finansowe zagranicą – mówi Piotr Dzięcioł. Producent i założyciel Opus Film opowiada o procesie produkcji i postprodukcji najnowszego dzieła studia – nagradzanej w Polsce i na świecie „Idy” Pawła Pawlikowskiego, zaletach koprodukcji i planach na najbliższą przyszłość.
Audiowizualni.pl/ View more
Magda Malisz
Magda Malisz m.in o scenografii w filmie "Ida" - odcinek 8 "Ludzie wielkiej budowy"
RMF Classic / Mistrzowie drugiego planu/ Listen podcast
Dochodowe kino artystyczne
Produkują fabuły, dokumenty i animacje. Stworzyli własne studio i są niezależni finansowo. Piotr i Łukasz Dzięciołowie z Opus Film mają swój przepis na sukces.
Uważam rze/ View more
Okiem produkcji
Dzięki pracy w reklamie mogliśmy twórcom filmów fabularnych proponować rozwiązania, o których typowi producenci fabuł nie mieli pojęcia.
Media&Marketing
Ewa Puszczyńska
"Kongres" to długo oczekiwana, wizjonerska produkcja oparta na motywach "Kongresu futurologicznego" Stanisława Lema. Jak zapewnia polska producentka: czuć w nim ducha autora.
Czwórka Polskiego Radia / Stacja Kultura / Listen podcast